miód
Miód i rodzaje miodów

Miód i wyrób miodopodobny. Na Podhalu kwitnie handel tym drugim

Na Podhalu kwitnie handel podrabianym miodem. Wyniki dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez żurnalistów z “Tygodnika Podhalańskiego” mogą szokować. Fałszywym miodem handluje się niemal w każdym turystycznym miejscu Podhala!

Fałszywy miód na Podhalu kupić można na Krupówkach, w Nowym Targu, w Białce Tatrzańskiej, a nawet przy zakopiance. Szokujące jest także to, że przyłapani przez dziennikarzy sprzedawcy handlujący podrabianym miodem robią to świadomie, czyli wiedzą, że oszukują swoich klientów oferując im produkt bezwartościowy nie mający wiele wspólnego z miodem.

Sprawa podrabianych miodów jest niezwykle szokująca, zwłaszcza dla środowisk związanych z pszczelarstwem. Wygląda na to, że oprócz walki z chorobami pszczół, rolnikami trującymi pszczoły pestycydami, walką z tanim, często niskiej jakości, importowanym miodem, polscy pszczelarze będą musieli stawić czoło kolejnym przeciwnikom, a mianowicie handlarzom – oszustom. Bo jak widać po skali procederu opisanego przez dziennikarzy “Tygodnika Podhalańskiego” służby, które powinny chronić konsumentów przed handlem podrabianym miodem, są wobec oszustw bezradne.

Artykuł na temat handlu fałszywym miodem został opublikowany w “Tygodniku Podhalańskim” – zapowiedź tekstu znajdziesz tutaj

Wygląda na to, że zakup miodów jest w Polsce trochę hazardem, a ryzyko przegranej, czyli zakupu bezwartościowych miodów jest stosunkowo duże. Aby mieć większą pewność, że zakupiony miód jest na pewno pełnowartościowym produktem pszczelim warto w miody zaopatrywać się bezpośrednio u pszczelarzy lub w sklepach pszczelarskich. Taki sprawdzony sklep pszczelarski, w którym kupicie najwyższej jakości miód znajdziecie na przykład pod adresem www.pszczelnictwo.com.pl