Kwiaty
Informacje pszczelarskie

Kolejna gmina przyjazna pszczołom. Bukowno w Małopolsce włączyło się do akcji “Gmina Przyjazna Pszczołom”

Kolejna gmina włączyła się do działań na rzecz ochrony owadów zapylających. W tym miesiącu Bukowno w Małopolsce dołączyło do setek gmin należących do ogólnopolskiej akcji i zostało sygnatariuszem manifestu “Gmin Przyjaznych Pszczołom”.

 

W ramach działań związanych z uczestnictwem w akcji “Gmina przyjazna pszczołom” Bukowno zobowiązało się do wykonania szeregu działań na rzecz ochrony zapylaczy. Już w tym miesiącu przy Urzędzie Miejskim w Bukownie pozostawiono fragment niekoszonego trawnika, który ma stanowić bazę pokarmową dla dzikich zapylaczy. W najbliższym czasie gmina stworzy też inne miejsce dedykowane pszczołom. A w roku 2019 w różnych punktach miasta zaplanowane jest tworzenie kolejnych niekoszonych muraw kwietnych, które będą stanowić bazę pokarmową dla pszczół.

Włodarze miasta Bukowno zapowiadają również w sposób stopniowy zmieniać skład gatunkowy kwietników i rabat pozostających pod opieką Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Stopniowo ma się zwiększać  na terenie Bukowna ilość gatunków roślin stanowiących bazę pożytkową dla pszczół miodnych i dzikich zapylaczy.

Bukowno to niewielkie, dziesięciotysięczne miasteczko w powiecie Olkuskim w województwie małopolskim. Dziękujemy włodarzom miasta za przystąpienie do akcji i zrozumienie problemów związanych z ochroną owadów zapylających. Przy okazji zachęcamy także inne gminy do przystąpienia do akcji, a te które już w niej uczestniczą do jeszcze większego nasilenia działań o ochronę zapylaczy.

 

 

Źródło: przeglad.olkuski.pl

Możliwość komentowania Kolejna gmina przyjazna pszczołom. Bukowno w Małopolsce włączyło się do akcji “Gmina Przyjazna Pszczołom” została wyłączona